Strona główna Budowanie Suche tynki Regał z karton-gipsu w kształcie gwiazdy - aranżacja awangardowej jadalni

Regał z karton-gipsu w kształcie gwiazdy - aranżacja awangardowej jadalni

poniedziałek, 21 lutego 2011 15:56

Półka z karton gipsuDużą zaletą płyt gipsowo-kartonowych jest łatwość obróbki. Można je przycinać do dowolnych wymiarów i sztukować nimi najbardziej wymyślne konstrukcje szkieletowe. Czas pożegnać się z tradycyjnymi meblościankami. Prawdziwie oryginalne aranżacje awangardowych wnętrz tworzy się z suchej zabudowy.

Nietypowa dekoracja ścienna

Regał z karton gipsu w kształcie gwiazdy, tak jak ściany, pomalowano na kolor biały. Mimo dużych rozmiarów nie rzuca się w oczy. Zaznacza go jedynie cień, jaki rzuca na ścianie. Dzięki temu kolorowe przedmioty ustawione na półkach zdają się unosić w powietrzu, tworzą dyskretny malunek na białej ścianie. Jeszcze bardziej efektownie regał z suchej zabudowy wyglądać będzie, gdy jego krawędzie pomaluje się na żywy, intensywny kolor. Taki zabieg przeistoczy wnętrze minimalistyczne w awangardową aranżację.

Unikalne projekty

Urządzanie wnętrz z wykorzystaniem suchej zabudowy to niewyczerpane możliwości aranżacyjne. Regały i półki z suchej zabudowy projektować można na planie dowolnej figury geometrycznej i wykonać z metalowych stelaży i płyt kartonowo-gipsowych lub gipsowo-włóknowych – ten drugi rodzaj jest bardziej wytrzymały i nadaje się do formowania łuków. Realizację projektów nietypowych obiektów z karton gipsu zlecić można ekipie remontowej lub zrobić to samodzielnie. Materiały potrzebne do wykonania regałów i półek z karton gipsu można nabyć w każdym hipermarkecie budowlanym.Półka z karton gipsu

Z czego zrobiona jest półka z karton gipsu?

Stelaż regału wykonany został z metalowych profili do płyt kartonowo-gipsowych. Bazą konstrukcji nośnej jest profil główny CD 60, a szkielet gwiazdy wykonano z wąskich profili UD 30. Konstrukcję ramion gwiazdy, na których ustawia się ciężkie przedmioty, w tym wypadku książki, dodatkowo wzmocniono drewnianymi łatami. Ogromny stelaż z metalowych profili przykręcono do ściany na kątownikach. Konstrukcję pokryto płytami kartonowo-gipsowymi, a ich łączenia wypełniono wypełniaczem akrylowym.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież