Strona główna Remont Drzwi Do niedużych pomieszczeń: drzwi SAJNO marki CAL

Do niedużych pomieszczeń: drzwi SAJNO marki CAL

poniedziałek, 31 stycznia 2011 16:49

Drzwi przesuwne SAJNO 5s - Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CALUrządzając dom lub mieszkanie, często spotykamy się z problemem odpowiedniej aranżacji przestrzeni o niedużych rozmiarach. Warto skorzystać w takich przypadkach z rozwiązań, które ułatwią jej zagospodarowanie – jednym z nich są umieszczane na systemach przesuwnych drzwi SAJNO 5s, proponowane przez firmę CAL.

Otwieranie drzwi to element, który ma istotny wpływ na aranżację powierzchni mieszkalnej. Szczególnie kłopotliwe jest to w przypadku niedużych pokoi. Niewielkie pomieszczenia, na poddaszach dodatkowo ograniczone stropami, przeznaczamy często na sypialnie lub gabinety – drzwi uchylne mogą nam wówczas przeszkodzić w swobodnym ich umeblowaniu.

Otwieranie alternatywne

Widoczne na zdjęciu drzwi SAJNO 5s marki CAL z przesuwnym systemem naściennym to rozwiązanie idealne do niedużych pomieszczeń. Skrzydło zawieszone na łożyskowanych wózkach porusza się bardzo cicho wzdłuż prowadnicy, która zakryta jest drewnianą maskownicą. Otwór drzwiowy zabudowano ościeżnicą regulowaną. Konstrukcja ta skutecznie eliminuje problem uwzględnienia powierzchni potrzebnej na otwieranie drzwi na oścież, co znacznie zwiększa możliwości aranżacyjne pokoju. Aby jeszcze lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, skrzydło SAJNO można umieścić w specjalnej kasecie wbudowanej  w ścianę. Rozwiązanie to sprawdzi się w małej sypialni, w której większość miejsca zajmuje duże łóżko lub w niewielkiej kuchni, gdzie tradycyjnie otwierane drzwi stanowić mogą przeszkodę w funkcjonalnym jej umeblowaniu i użytkowaniu.

Uniwersalność i gwarancja komfortu wnętrza

Równie ważnym elementem w przypadku niedużych pomieszczeń jest ich doświetlenie, optycznie zwiększające powierzchnię. Drzwi SAJNO 5s ozdobione zostały prostymi w kształcie przeszkleniami, wypełnionymi szkłem chinchilla. Bezbarwne szkło ornamentowe o ograniczonej przejrzystości przepuszcza światło w stopniu pozwalającym zarówno na lekkie rozświetlenie aranżowanych pomieszczeń, jak i na zachowanie intymności.Drzwi Sajno 5s - Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Czynnikiem ważnym w niewielkich pomieszczeniach jest również odpowiedni przepływ powietrza. W konstrukcji drzwi SAJNO 5s przewidziano specjalną szczelinę wentylacyjną, która usprawnia przepływ powietrza, a tym samym pomaga zapobiegać niepożądanemu zawilgoceniu ścian i sufitów.
Dostosowanie skrzydła SAJNO do funkcji oczekiwanych w innych pomieszczeniach, takich jak łazienka czy garderoba, jest bardzo proste. Wystarczy zamówić drzwi z jedną lub większą ilością płycin fornirowanych dębem – w ten sposób uzyskamy drzwi przeszklone częściowo lub zupełnie bez szkła.

Wytrzymałość i elegancja na długie lata

Klejony według sprawdzonej technologii naturalny dąb, z jakiego wykonane zostały drzwi SAJNO 5s, zapewnia również ich wytrzymałość oraz stabilność kształtu. Tak wykonane drzwi zachowają swoje piękno i funkcjonalność przez długie lata.

Projektanci drzwi SAJNO 5s postawili na klasyczne kształty i subtelną elegancję. Nie oznacza to jednak zupełnego odrzucenia indywidualnych upodobań – model ten dostępny jest w aż trzydziestu standardowych barwach, poczynając od naturalnych brązów, a na odcieniach zieleni i szarości kończąc. We wszystkich propozycjach kolorystycznych zachowana została elegancka, wyraźna struktura dębowego drewna.

fot. drzwi przesuwne SAJNO 5s marki CAL

PARAMETR

WARTOŚĆ

Producent

Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Model

SAJNO 5s

Wymiary skrzydła (szerokość)

743/843/943 mm

Wymiary w świetle otworu

(839/930/1030)x2065

Wymiary w świetle ościeżnicy

(700/800/900)x2000

Grubość skrzydła

43 mm

Konstrukcja

Ramiaki klejone dębowe obłogowane

Wypełnienie

panel fornirowany naturalną okleiną dębową (w modelu SAJNO5s tylko szkło – bez wypełnienia drewnianego)

Okucia

zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach

Zamek

zamek Alboy pokojowy, WC lub na wkładkę

Oszklenie

szkło chinchilla (lub inne ornamentowe)

Kolory

30 wybarwień - paleta kolorów SUPOR dla bejc nitro na drewnie dębowym

W cenie

- zamek Alboy

- szkło chinchilla

- uszczelka w ościeżnicy

- uszczelka przy szybach

- uszczelka przy płycinie

- zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach

- bejcowanie w 30 kolorach i lakierowanie

- szczelina wentylacyjna

Za dopłatą

Ościeżnica regulowana lub na grubość muru, drzwi dwuskrzydłowe, z dostawkami i naświetlami, systemy przesuwne, klamki, szklenie inne niż chinchilla

Gwarancja

2 lata

Cena brutto

1610,07 zł

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież