Strona główna Remont Drzwi Drzwi przesuwane - wydzielanie gabinetu w salonie

Drzwi przesuwane - wydzielanie gabinetu w salonie

piątek, 10 grudnia 2010 13:13

Drzwi przesuwane - fot. Moso BambooSchludna, dobrze zorganizowana przestrzeń to podstawa reprezentacyjnych części mieszkania. Szczególnie we wnętrzach nowoczesnych – zachowanie ich charakteru wymaga powściągnięcia chęci gromadzenia zbyt wielu przedmiotów w zasięgu wzroku. Co zrobić ze wszystkimi drobiazgami potrzebnymi na co dzień? Jest rozwiązanie: można je ukryć za ruchomą ścianą w postaci przesuwanych drzwi.

Gabinet w salonie

Jeśli w Twoim mieszkaniu nie znalazł się pokój, który można by przeznaczyć na gabinet, zaaranżuj go w salonie. Zorganizuj go na krótszej ścianie bez okien. Zamontuj na niej półki na książki i inne przedmioty oraz pełniący rolę biurka pulpit, przy którym ustawisz krzesło. Resztę miejsca pod ścianą zarezerwuj dla szafki RTV i telewizora.

Prowadnice drzwi przesuwanych

Prowadnice drzwi przesuwanych zamontuj w takiej odległości od wstawionych do strefy biurowej mebli, by drzwi zamykały się tuż przed ich frontami. Nie potrzebujesz wiele przestrzeni wewnątrz wydzielonej strefy, bo w trakcie korzystania ze schowanych w niej przedmiotów drzwi tak czy inaczej będą pozostawały otwarte. Gdy przyjdą goście, ukryjesz strefę biurową, zasuwając drzwi, a salon odzyska swój reprezentacyjny wygląd.

Nowe pomieszczenie

Wydzielona z salonu za pomocą drzwi przesuwanych strefa biurowo-telewizyjna nie musi być tylko schowkiem na niepotrzebne przedmioty, pełni przecież funkcję nowego pomieszczenia. Zadbaj o jej estetyczny wygląd: na ścianach powieś obrazy, drobiazgi porozrzucane na półkach posegreguj i ukryj w koszach z trawy morskiej, gdzieniegdzie poustawiaj kwiaty doniczkowe, które nie wymagają bezpośredniego dostępu do światła.

Skrzydła drzwi przesuwanych

Drzwi przesuwane pełniące funkcję ściany nie tylko pomagają utrzymać porządek w salonie. Mogą też być jego ozdobą. Wybierz skrzydła drzwi wykonane z ciekawych materiałów. Drzwi przesuwane na zdjęciu wykonane zostały z bambusa. Jego poziomo ułożone łodygi optycznie poszerzają ścianę, jaką tworzą skrzydła drzwi – przez strefę biurową pokój stracił na głębokości, teraz niech zyska na szerokości. Zauważalnie ciemniejsze kolanka łodyg urozmaicają kolorystykę pomieszczenia, a naturalne, jasne wybarwienie bambusa współgra z aranżacją salonu w kolorze écru. Drzwi przesuwane sięgają od podłogi aż po sufit, jednak tak duża powierzchnia nie wydaje się monotonna dzięki przeszkleniom. Zastosowane szkło mleczne kryje kolorowe przedmioty schowane w strefie biurowej i urozmaica wygląd aranżacji salonu: połyskując, pięknie kontrastuje z matową powierzchnią olejowanego bambusa.

fot. Moso Bamboo

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież