Strona główna Remont Płytki podłogowe Gres polerowany w łazience

Gres polerowany w łazience

wtorek, 02 listopada 2010 16:48
Remont - Płytki podłogowe

Gres polerowany w łazienceGres polerowany jest niekwestionowanym numerem 1 wśród materiałów wykończeniowych w pomieszczeniach o podwyższonym standardzie. Choć jest mniej wytrzymały od gresu wykończonego innymi technikami, jego właściwości użytkowe i olśniewająca estetyka sprawiają, że jest wręcz stworzony do łazienek.

Estetyka

Niewątpliwą zaletą gresu polerowanego w łazience jest jego dostojny, elegancki, niemal pałacowy wygląd. Zadbana polerowana powierzchnia lśni, można się w niej niemal przejrzeć.

Twardość

Gres polerowany jest mniej twardy niż niepolerowany gres porcelanowy czy gres techniczny, ma 3. stopień twardości w skali Mosha, ale w łazienkach, gdzie chodzi się bez obuwia i nie nanosi się piachu, nie stanowi to problemu. W pomieszczeniach silnie eksploatowanych zadbany gres dobrej jakości nawet po kilku latach będzie wyglądał jak nowy, w łazienkach – nawet po kilkunastu.

Antypoślizgowość

Polerowane materiały nie są antypoślizgowe. W pomieszczeniach, w których na powierzchni podłogi często zbiera się woda, może to stanowić problem. Warto zainwestować w gres reliefowany na podłogę, czyli płytki z wyżłobionymi bruzdami antypoślizgowymi (nie będą niestety lśnić tak pięknie jak  polerowane powierzchnie). Niewygodę z tym związaną można też zniwelować, układając dywaniki na antypoślizgowym, silikonowym podkładzie lub układając gres polerowany jedynie na ścianach łazienki, a na podłodze montując antypoślizgowe kafelki innego rodzaju.

Temperatura

Podłoga z gresu polerowanego, tak jak każda podłoga ceramiczna, jest chłodniejsza niż temperatura powietrza w pomieszczeniu.

Higiena

Gres polerowany jest materiałem porowatym, może wchłaniać wodę i zatrzymywać brud, dlatego przed rozpoczęciem użytkowania należy go zabezpieczyć impregnatem do gresów, np. Sopro 719. Dobrze zakonserwowany gres wystarczy czyścić wodą i delikatnym detergentem, a zachowa estetyczny wygląd przez wiele lat.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież