Strona główna Remont Podłogi drewniane Drewniane podłogi - najlepsze dla zdrowia

Drewniane podłogi - najlepsze dla zdrowia

czwartek, 21 października 2010 15:23
Remont - Podłogi drewniane

Drewniane podłogiWchłanianie wilgoci

Drewniany parkiet wchłania wilgoć z powietrza, gdy jest jej za dużo (drewno pęcznieje), i oddaje ją, gdy wilgotność powietrza spada (drewno kurczy się). Te mikroruchy potocznie nazywają się oddychaniem drewna. Dzięki właściwościom higroskopijnym drewnianej posadzki w pomieszczeniach, w których jest położona, utrzymuje się stała wilgotność powietrza na poziomie 45–60%, co stwarza mikroklimat optymalny dla funkcjonowania człowieka.

Izolacja termiczna

Drewno charakteryzuje słaba przepuszczalność ciepła, dlatego stanowi dobry materiał izolujący termicznie, chroniący przed nagłymi spadkami temperatur, zapobiegający nadmiernemu wychładzaniu mieszkania, a dzięki temu zmniejszający koszty ogrzewania. Nawet zimą powierzchnia parkietu ma taką temperaturę jak temperatura utrzymująca się w mieszkaniu. Im grubszy parkiet, tym większe wsparcie dla izolacji podłogi. Posadzka z drewna okazuje się szczególnie praktyczna w trudnych do ogrzania domkach jednorodzinnych.

Izolacja akustyczna

Drewno wytłumia hałasy. Dzięki temu stukot obcasów i huk upuszczanych na parkiet przedmiotów nie muszą być słyszane w całym domu. Drewniane podłogi ułożone w mieszkaniach w blokach pomogą ograniczyć hałasy dobiegające z mieszkania sąsiadów.

Drewniana podłoga i alergie

Drewno ma właściwości antystatyczne: nie przyciąga i nie zatrzymuje kurzu. Dzięki temu jest surowcem bezpiecznym w pokojach alergików wrażliwych na mnożące się w kurzu roztocza. Parkiety z drewna można kłaść wszędzie, także w pokojach dzieci i w sypialniach. Niestety osoby silnie uczulone na środki chemiczne (kleje i lakiery do podłóg, impregnaty do drewna, środki do czyszczenia i pastowania podłóg) powinny zrezygnować z drewnianego parkietu (oraz wszystkich innych rodzajów podłóg, szczególnie z paneli laminowanych) na rzecz posadzki ceramicznej.

Długowieczność

Parkiety, czy to z drewnianej klepki, czy z deski barlineckiej, są tak odporne na zniszczenia, że producenci dają na nie aż 30 lat gwarancji. Zakup drewnianej podłogi to inwestycja na pokolenia i nie ulega wątpliwości, że się opłaca.

Dowiedz się, jaki parkiet z drewna opłaca się wybrać: drewnianą klepkę czy deskę barlinecką.

 Artykuły o podobnej tematyceKomentarze  

 
0 #1 j.Hanna 2011-08-26 17:34
stawiam na drewno dębowe. Czytałam niedawno artykuł o tym produkcie, poza tym znam pare osob z alergią, którzy po zmianie podłogi właśnie na deski są zadowoleni. No i nie ma to jak klasyczne, piękne, stylowe usłojenie takiego drewna... sami zobaczcie http://www.parkietline.pl/deski_debowe.html/decowood
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież