Strona główna Urządzanie Dekorowanie okien Drapowane firany do salonu - nowoczesne wcielenie organzy i organtyny

Drapowane firany do salonu - nowoczesne wcielenie organzy i organtyny

poniedziałek, 14 marca 2011 16:27

Firany do salonu nowoczesneNowoczesne aranżacje okienne na boczny tor odstawiają fabrycznie gniecione tkaniny kreszowane, które triumfy święciły w dekoracjach okien w latach dziewięćdziesiątych. Firany do salonów nowoczesnych powinny być jak najbardziej transparentne. Funkcję zdobienia przejmuje eleganckie drapowanie firan w wierzchniej warstwie tkanin.

Firany na okno panoramiczne

Muślin, woal czy tiul na potrzeby tej aranżacji wnętrza nie są wystarczająco przejrzyste, do tego są matowe. Tutaj lepsze będą tkaniny w pełni transparentne, cienkie i lekkie, takie jak pleciona z naturalnej przędzy jedwabnej organza czy syntetyczna organtyna, upięte najprostszą techniką drapowania firan, czyli na zakładkę. Organza i organtyna są na tyle przejrzyste, że tworzą jedynie lekką mgiełkę na oknie, subtelnie rozpraszając promienie słoneczne docierające do wnętrza mieszkania. Jako firany na okno balkonowe lub szerokie okno panoramiczne stanowić będą dyskretne przesłonienie okna, a nie zasłonięcie go i zaciemnienie pomieszczenia. Kolejną zaletą organzy i organtyny jest połyskliwość. Tkaniny połyskliwe szczególnie efektownie wyglądają, gdy służą do drapowania firan w dekoracyjne sploty.

Firany drapowane

W powyższej aranżacji nowoczesnego salonu zastosowano dwie warstwy firan: transparentną na spodzie i wierzchnią – wykonaną z tego samego materiału, który nie jest już tak przejrzysty dzięki dekoracyjnym splotom. Do drapowania firan użyto organtyny w dwóch kolorach: beżowym i brązowym, i zastosowano dwa rodzaje upięć, które wykonano, wykorzystując najprostsze akcesoria do upinania firan. Pierwsze drapowanie firan, rozmieszczonych po bokach okna panoramicznego, polega jedynie na upięciu ich przewiązką i przypięciu do zamontowanej w ścianie rozety. Drugie, bardziej efektowne drapowanie, w centralnej części okna, powstało przez skręcenie cienkich tkanin w dwóch kolorach i związanie ich ze sobą. Łączenie firan wykonać można także przy pomocy takich akcesoriów jak klamry do firan i klipsy do drapowania tkanin.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież