Strona główna Urządzanie Dekorowanie okien Jak wybrać tkaninę na zasłony i firany do salonu?

Jak wybrać tkaninę na zasłony i firany do salonu?

czwartek, 07 kwietnia 2011 16:19

Tkaniny na firany i zasłony do salonuWybór tkaniny na firany i zasłony do salonu ułatwi określenie, jaką funkcję ma pełnić firana, a jaką zasłona: ma ograniczać dostęp promieni słonecznych czy wpuszczać dużo światła do wnętrza mieszkania?

Zaciemnianie pomieszczeń

Firany do salonu nie muszą zaciemniać pomieszczenia (te praktyczniejsze będą w sypialni). To zasłony wieczorem zasłonią, co dzieje się  wewnątrz domu. Dobrze, gdy firany w salonie są lekkie i transparentne. Mając na uwadze walory dekoracyjne tkaniny: jej kolor, gęstość splotu, fakturę, wybierać można spośród szeregu tkanin.

Rodzaje tkanin na firany i zasłony do salonu

Lekkie i przejrzyste tkaniny na firany do salonu to np. miękkie muślin, gaza, bardziej szorstkie organza, organtyna i szyfon lub sztywny tiul. Mniej transparentnymi i wyglądającymi bardzo naturalnie tkaninami na firany i zasłony są batyst i perkal. Zaciemniający będzie współgrający z rustykalnymi aranżacjami len albo tradycyjne mieszanki bawełny z włóknami poliestrowymi lub połyskliwa, sztywna tafta, spotykana częściej w eleganckich salonach reprezentacyjnych. Do salonu w stylu ekologicznym można dobrać firany i zasłony z organicznego lnu, który na luźny, nieregularny splot. Ciężkie, grube tkaniny na zasłony, takie jak aksamit i adamaszek, współgrają raczej z bardzo eleganckim wystrojem salonu.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież