Strona główna Urządzanie Dekorowanie okien Klipsy magnetyczne i klamry do upinania firan

Klipsy magnetyczne i klamry do upinania firan

poniedziałek, 06 grudnia 2010 16:56

Dekoracja okienna fot. Eurofiranyfot. EurofiranyTkaniny należą do tych materiałów wykończeniowych, które mogą najsilniej wpłynąć na wystrój wnętrza: łatwo za ich pomocą wprowadzić do aranżacji rozmaite kolory, tekstury i desenie. Warto to wykorzystać! Oprócz przemyślanego zakupu tkaniny na firany i zasłony, przemyśl wykonanie ciekawej dekoracji okiennej poprzez upinanie firan za pomocą klamer ozdobnych lub klipsów magnetycznych.

Klamry ozdobne do firan

Klamra ozdobna do firan fot. Coza Studiofot. Coza Studio

Klamry ozdobne do firan mają bardzo prostą konstrukcję spinki, do której łatwo przymocować ozdobną oprawę, dlatego najbogatsza oferta producentów dekoracji okiennych dotyczy właśnie tego rodzaju ozdób. Można nimi spiąć całą firankę w pół (ta jednak musi być bardzo cienka, by klamry zdołały ją objąć) lub upiąć jedynie udrapowany fragment tkaniny. Łatwo wykonać w ten sposób marszczenia, fale, lambrekiny, a nawet całe kaskady draperii, które poprzetykane ozdobnymi oprawami z pewnością będą wyglądać efektownie. Klamry ozdobne do firan są nieocenione do upinania obecnie bardzo modnych zasłon sznurkowych. Cienkie sznureczki w uroczyste wieczory tworzą niebanalny klimat, jednak w trakcie codziennego użytkowania mogą się plątać i zaczepiać o przechodzące przez zasłonę osoby. Wówczas warto mieć pod ręką klamrę, która w mig uładzi zasłonę.

Klipsy magnetyczne do firan

Klips magnetyczny do firan fot. Coza Studiofot. Coza Studio

Najpopularniejsze klipsy do upinania firan mają formę dwóch metalowych kostek lub płaskich łączników w plastikowej obudowie połączonych ze sobą stalową linką. Wbudowane w nie magnesy neodymowe (które nie tracą właściwości przyciągających) są na tyle silne, że zdołają utrzymać ciężar nawet dużej ilości spiętej cienkiej tkaniny. Im dłuższa linka, tym więcej tkaniny złapie klips. Firany można także upiąć za pomocą klipsów bez linki, w postaci płaskich magnesów. Te jednak nadają się jedynie do tkanin bardzo cienkich. Ozdobne magnesy do firan pozwalają spiąć całą firanę w pół (dekoracja okienna w kształcie litery X) lub tylko jej fragment (dekoracja okienna w kształcie litery K), by odsłonić okno i wpuścić więcej światła do pomieszczenia. Mając do dyspozycji kilkadziesiąt klipsów magnetycznych, można zrezygnować z tradycyjnych żabek lub kółek i zawiesić za ich pomocą firanę czy lekką zasłonę na karniszu.

Upinanie lekkich firan oraz ciężkich zasłon

Klamry ozdobne, klipsy magnetyczne, spirale do firan i delikatne przewiązki najlepiej sprawdzają się przy lambrekinach i cienkich firanach do salonu czy sypialni oraz wszystkich tych pomieszczeń, w których chcesz stworzyć oryginalną dekorację okienną. Do tkanin grubych i ciężkich odpowiedniejsze będą przewiązania w postaci szerokich pasów tkaniny lub sznurów z chwostami i montowane na ścianie metalowe rozety.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież