Strona główna Urządzanie Dekorowanie okien Rolety mini - proste i estetyczne

Rolety mini - proste i estetyczne

czwartek, 20 stycznia 2011 17:55

Rolety mini marki VidellaBezinwazyjny montaż, ekspresowy demontaż, zachowanie pełnego przeszklenia okna i mocowanie uniemożliwiające łopotanie na wietrze – rolety mini pozbawione są wszystkich wad, na jakie narzekają posiadacze rolet standardowych lub przyszybowych. Do tego łatwy w instalacji i obsłudze system łańcuszkowo-żyłkowy i ogromny wybór kolorów tkanin sprawiają, że rolety mini są jednymi z popularniejszych systemów zaciemniania okien.

Montaż nieniszczący okna

Rolety mini montuje się na skrzydle okna bez przewiercania ramy: za pomocą samoprzylepnych haczyków bądź plastikowych opasek zakładanych na ramę okna. W razie potrzeby roletę można błyskawicznie zdjąć. Łańcuszkowy mechanizm zwijający nie ma kasety. W ten sposób okno nie jest niszczone, a roleta bez kasety zajmuje niewiele miejsca.

Niewidoczne prowadnice

W konstrukcji rolet mini rolę prowadnic pełni system Mini Comfort, czyli żyłki przytrzymujące profil rolety, napinane i mocowane na klipsie przypiętym do dolnej części ramy okiennej. Dzięki żyłkom roleta nie łopocze na wietrze, a jej prowadnice nie zmniejszają powierzchni przeszklenia okna tak jak rolety przyszybowe. Opcjonalnie można ich nie zakładać i na dolnej ramie okna przykleić wchodzące w skład zestawu montażowego magnesy, które przytrzymywać będą roletę, gdy zostanie rozwinięta w całości. Ten system zaciemniania okien jest więc bardzo praktyczny, niemniej jednak w porównaniu z roletami przyszybowymi i roletami mix brakuje mu bardzo wygodnej funkcjonalności: roletami mini nie można zaciemniać tylko dołu lub tylko środka okna. Ta sama niedogodność dotyczy tradycyjnych dużych rolet.

Wielokolorowe aranżacje

Rolety mini wykonuje się z tkanin poliestrowych o różnej fakturze i przepuszczalności światła – w zależności od funkcji, jaką mają pełnić: zaciemniać pomieszczenie lub jedynie zasłaniać okno. Wybór kolorów rolet oferowanych przez producentów jest ogromny. Ciekawym pomysłem jest zamontowanie na sąsiadujących ze sobą oknach rolet w różnych kolorach. Kiedy układ rolet się znudzi, można je łatwo zdjąć i przewiesić do innego pokoju.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież