Strona główna Urządzanie Dekorowanie okien Rolety przyszybowe - precyzyjne sterowanie zaciemnieniem okna

Rolety przyszybowe - precyzyjne sterowanie zaciemnieniem okna

wtorek, 19 kwietnia 2011 16:35

Rolety przyszybowe, fot. Waremafot. WaremaCechą charakterystyczną rolet przyszybowych, a zarazem ich dużą zaletą, jest możliwość pełnego zaciemnienia pomieszczenia. To dzięki temu, że montuje się je na skrzydle okna – prowadnice, po których przesuwane są profile rolety, mocuje się tuż przy szybie. Koniec z łopoczącymi roletami starego typu. Teraz nawet okna uchylne mogą zostać precyzyjnie zaciemnione.

Zalety rolet przyszybowych

Szczelne pokrycie szyby, przy zastosowaniu nietransparentnej tkaniny rolety, pozwala na całkowite odcięcie dopływu światła do wnętrza pokoju. To bardzo praktyczne w sypialniach. Rolety przyszybowe mają też wygodną funkcjonalność: oba ich profile można niezależnie przesuwać w górę i w dół i w ten sposób zasłaniać tylko górę, dół lub środek okna. Do tego montaż rolet przyszybowych nie wymaga wykonywania wierceń w ramie okna. Roletę można więc bez śladu usunąć.

Wady rolet przyszybowych

Choć prowadnice i profile rolet przyszybowych zintegrowane są z ramą okna i zajmują niewiele miejsca dookoła niej, to jednak widoczne na szybie profile mogą wydać się nieestetycznym, ale koniecznym, dodatkiem. Do tego prowadnice nieco zmniejszają powierzchnię szyby i wtedy, kiedy roleta jest nieużywana, okno wydaje się mniejsze.

Rolety przyszybowe nie są pozbawione wad, niemniej jednak możliwość precyzyjnego sterowania zaciemnieniem okna przesądza o tym, że to najbardziej funkcjonalny rodzaj rolet.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież