Strona główna Urządzanie Dekorowanie okien Zasłony do sypialni w stylu klasycznym

Zasłony do sypialni w stylu klasycznym

czwartek, 17 marca 2011 17:42

Zasłony do sypialni w stylu klasycznymZasłony do sypialni klasycznych powinny być kwintesencją szyku. Klasy dekoracjom okiennym w stylu klasycznym nadadzą tkaniny naturalne: satyna i jedwab w eleganckim złotym kolorze.

Tkaniny na zasłony w stylu klasycznym

W aranżacjach w stylu klasycznym królują pokryte deseniami wielkich formatów zasłony z żakardu. W sypialniach wielkie motywy kwiatowe i sztywne tkaniny mogą sprawiać wrażenie przytłaczających. Lepszym wyborem będą zasłony do sypialni z jedwabiu i satyny – gładkie, bez wzoru. Motywy kwiatowe i kunsztowne hafty nie są potrzebne. Zasłony będą zdobić aranżację atrakcyjną połyskliwą fakturą oraz kolorem. Zasłony z miękkich, cienkich tkanin można puścić luźno lub jedynie upiąć za pomocą rozety, nie trzeba ich drapować. Utworzą delikatne fałdy, na których połysk tkaniny zostanie wyeksponowany.

Sypialnia klasyczna

Gdy tkaniny nie zdobią wzory, niech zrobi to kolor. Aranżacje klasyczne kreuje się, wykorzystując gamę kolorów stonowanych. Na bok odkładamy więc jaskrawe czerwienie i soczystą zieleń. Paletę kolorów tkanin na zasłony lepiej ograniczyć do pasteli i barw ciemnych, ale stonowanych, takich jak pudrowe róże, przygaszone zielenie, kolor morski, ciemne fiolety czy beże. W sypialni, pomieszczeniu mającym ułatwiać wypoczynek, lepiej postawić na kolory jaśniejsze. Stylu wnętrzu klasycznemu nadadzą zasłony w kolorze złotym.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież