Strona główna Urządzanie Dekorowanie ścian Sztuka wieszania luster - doświetlanie pomieszczeń

Sztuka wieszania luster - doświetlanie pomieszczeń

poniedziałek, 08 listopada 2010 17:11
Urządzanie - Dekorowanie ścian

Doświetlanie pomieszczeń za pomocą lusterStwarzają wrażenie przestrzenności i świetlistości.  Korygują niedoskonałości architektoniczne. Urozmaicają kształt pomieszczenia, optycznie powiększając jego wybrane partie. Za pomocą odbijanych refleksów świetlnych roztaczają we wnętrzu świetlistą aurę. Lustra to potężne narzędzie w rękach dekoratorów wnętrz. Pokażemy wam kilka trików.

Odbijanie światła lustrem

Duże tafle luster odbijają światło, optycznie powiększając pomieszczenia. Powieś duże lustro:

•    naprzeciwko okna – padające prostopadle światło będzie się od niego odbijać i rozpraszać równomiernie po całym pomieszczeniu;

•    w przedpokoju na ścianie prostopadłej do drzwi – małe, ciemne pomieszczenie potrzebuje doświetlenia. Ponadto w takiej lokalizacji przyda się lustro, w którym będzie można się przejrzeć przed wyjściem z domu. Tu sprawdzają się także zabudowujące całą ścianę szafy z lustrzanymi drzwiami od podłogi aż po sufit;

•    na całej ścianie małej łazienki – zostanie powiększona optycznie i stanie się jaśniejsza;

•    na niskim suficie, szczególnie w ciemnych pomieszczeniach – to propozycja dla odważnych dekoratorów: dzięki lustrom sufit będzie wydawał się wyższy. By szklana tafla nie pękła w czasie montażu, przytwierdź do sufitu lustra kilkudziesięciocentymetrowej wielkości jedno obok drugiego.

Odbijanie elementów wystroju wnętrza

Duże lustro odbija nie tylko światło, ale i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Może eksponować dzieła sztuki, kolekcje ulubionych przedmiotów, meble o ciekawej formie poprzez doświetlanie i odbijanie ich w swej tafli. Staraj się wieszać lustra jedynie tam, gdzie w odbiciu widoczne będą najciekawsze elementy wystroju wnętrza. Lustro ma pełnić rolę obrazu, w którym liczy się nie tylko ozdobna rama, ale i ciekawa treść. Powieś je na ścianie za regałem, a na półkach ustaw kolekcję ceramiki – wnętrze regału wypełni się światłem, przedmioty będą widoczne z każdej strony jak w witrynie wystawowej. Podobny zabieg zastosować można w przypadku lustra nad komodą, na której stoi piękny wazon z kwiatami. Więcej dowiesz się z artykułu Sztuka wieszania luster – odbijanie przedmiotów.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież