Strona główna Urządzanie Dekorowanie ścian Sztuka wieszania luster - odbijanie przedmiotów

Sztuka wieszania luster - odbijanie przedmiotów

piątek, 03 września 2010 11:37
Urządzanie - Dekorowanie ścian

Lustra - odbijanie przedmiotówLustro nie powinno być pustą ramą bez treści. Dla uzyskania odpowiedniego efektu aranżacyjnego musi stać się obrazem poprzez odbijanie poszczególnych elementów wystroju wnętrza.

Gdzie powiesić lustro?

Powieś lustro tak, by odbijały się w nim:

dalsze pomieszczenia mieszkania – jeśli każdy pokój jest pomalowany na inny kolor lub urządzony w odmiennym stylu, dzięki takiemu zabiegowi zharmonizujesz różniące się wystroje – odbite przedmioty i barwy zagoszczą w obydwu pomieszczeniach;

widoki zza okna – wieszając lustro na ścianie prostopadłej do drzwi balkonowych czy dużego okna, zaprosisz do wnętrza zieleń z ogrodu lub inspirujący pejzaż industrialny;

ulubione meble i dzieła sztuki – wyeksponujesz je i zwielokrotnisz ilość pięknych przedmiotów we wnętrzu, oszczędzając miejsce.

Jeśli wieszasz lustro na tyle nisko, że mogłoby zostać zbite, postaw blisko niego jakiś mebel, który będzie się w nim odbijał, np. do podłużnego lustra do samej ziemi przysuń fotel lub donicę z wysoką rośliną.

Gdzie nie wieszać luster?

Złym pomysłem jest wieszanie lustra naprzeciw kanapy i ulubionego fotela – twoje własne odbicie może wywoływać poczucie, że w pokoju coś się porusza. Z pewnością nie sprzyja to relaksowi. Nie wieszaj luster także na ścianie naprzeciw drzwi wejściowych do mieszkania – wchodzące osoby mogłyby odnosić wrażenie, że na kogoś wpadają.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież