Strona główna Urządzanie Kolory, tekstury, desenie Wajnert - sofy ubrane we włoskim stylu

Wajnert - sofy ubrane we włoskim stylu

wtorek, 25 września 2012 00:00
Urządzanie - Kolory, tekstury, desenie

Tkaniny Flexy Damina, fot. ItalvellutiTkaniny Flexy Damina, fot. ItalvellutiWłosi od lat dyktują trendy zarówno w modzie, jak i we wzornictwie. Stawiają nie tylko na oryginalne wzornictwo, lecz także na wysokiej jakości materiały. W meblarstwie wysoka jakość tkanin jest równie ważna, co na wybiegu. Dlatego firma Wajnert od lat współpracuje z cenionym w Europie producentem tkanin tapicerskich i dekoratorskich – włoską firmą Italvelluti. To właśnie w jej tkaniny ubrała promowane w tym roku kolekcje mebli.

Zarówno w branży tekstylnej, jak i wnętrzarskiej równie mocno liczy się jakość użytych do produkcji tkanin. Strój podobnie jak obicie mebla nie stanowi już jedynie przykrycia. Obecnie stawia się właśnie na okrycie, jako na jeden z głównych elementów wizerunku. I tak jak na wybiegach mody lansowane są tkaniny najwyższej jakości, tak i w meblarstwie mocno się dziś stawia na ubranie mebli nie tylko w wysokojakościowe materiały, lecz także w modne, nowoczesne i ciekawe wzornictwo tych tkanin. A jeśli atrakcyjne i solidne, to muszą korzenie mieć we włoskiej ziemi – mekce mody.

Wajnert podąża za wymaganiami dzisiejszej sceny wzorniczej i inwestuje we włoskie wzornictwo i jakość, korzystając z tkanin uznanego w świecie włoskiego producenta tkanin obiciowo-dekoratorskich – firmy Italvelluti. W tym sezonie promowane są głównie obicia w tkaninę – FLEXY DAMINA, które zostały zaprezentowane m.in. na Targach Meble Polska 2012.

Sofy w tkaninach FLEXY DAMINA charakteryzują się uniwersalną elegancją. Świetnie w niej będą wyglądać zarówno meble typowe dla wnętrz urządzonych w stylu glamour, np. kolekcja ROCK czy DAVOS, jak również meble w klasycznej przestrzeni, stanowiąc jedynie dodatek. Tkanina posiada specjalną piankową membranę, dzięki której mebel w nią obity jest miękki i sprężysty. Dzięki obiciu sofy we FLEXY DAMINA staje się ona niebywale wygodna, bowiem tkanina daje dodatkową warstwę amortyzującą.

Firma Wajnert postawiła w tym sezonie właśnie na miękkość i wygodę. Siadając na kanapę oczekujemy od niej, aby otuliła nas swoją delikatnością. Tak więc w kolekcji mebli obitej w tkaninę FLEXY DAMINA również najważniejszą rolę gra ów specjalna pianka umieszczona pod materiałem, dająca uczucie zapadania się w miękkość mebla.  Inne meble, które wydają się wręcz stworzone do obicia w tę tkaninę, to kolekcja BRASS i PRESTO. Nowoczesna microfibra, gruba i elastyczna pozwala na staranne wykończenie ciała mebli Wajnert. Nawet wymyślne i nietuzinkowe kształty kanap stają się gładkie i stylowe. Interesującego efektu dodają tutaj również wyraziste przeszycia, tworzące trójwymiarowy efekt.

Sofa z kolekcji ALTO w tkaninie FLEXY DAMINA, Meble WajnertSofa z kolekcji ALTO w tkaninie FLEXY DAMINA, Meble Wajnert

 Artykuły o podobnej tematyceKomentarze  

 
0 #1 Bif 2012-10-09 16:20
Fajnie, że zawsze można sobie wybrać tkaninę, która mi sie podoba. Dlaczego nie wszyscy producenci tak mają? Albo każą dopłacać?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież