Strona główna Urządzanie Łazienka Jak urządzić łazienkę z cegłą na ścianie?

Jak urządzić łazienkę z cegłą na ścianie?

poniedziałek, 07 marca 2011 12:45

Łazienka z cegłą na ścianieCegła we wnętrzach nowoczesnych zadomowiła się na dobre. Ściana z cegły swą rozmaitą kolorystyką i ciekawą, chropowatą teksturą potrafi ożywić aranżację łazienki. Odpowiednie zestawianie kolorów i tekstur pozwoli wydobyć z tego tradycyjnego materiału wnętrzarskiego charakter bynajmniej nie rustykalny, wręcz przeciwnie – nowoczesny.

Dobieranie kolorów: barwy ciepłe i zimne

Wielokolorowa ściana z cegły z powodzeniem zastąpi mozaiki łazienkowe. By zanadto nie dominowała w aranżacji nowoczesnej łazienki, jej barwę ciepłą wystarczy zestawić z kolorem zimnym, np. jak najmilej widzianą w łazience bielą, która kojarzy się z czystością. Rustykalny styl, jaki narzuca cegła na ścianie, zostanie zneutralizowany poprzez zestawienie tej okładziny ściennej z bielą ceramiki łazienkowej i lateksowej farby ściennej.

Nowoczesne wyposażenie łazienki

Ale kolory ścian to nie wszystko. Nowoczesny styl w łazience to także nowoczesne dodatki, np. lustro cięte na zamówienie (na zdjęciu 1.). Ma nie tylko obłe kształty, ale i oryginalne wcięcie, które sprawia, że łazienka staje się aranżacją nie tyle nowoczesną, co futurystyczną. Połyskliwa tekstura lustra i polerowana stal baterii do umywalki wpuszczanej w blat lśnią chłodnym blaskiem na tle ciepłej kolorystyki płytek ściennych o nieregularnych kształtach, imitujących ręcznie wypalana cegłę. Matowa farba lateksowa na ścianie i szafka pod umywalkę są białe. Także wyróżniają się na tle ceglanej ściany i drewnianej podłogi w łazience.

Gres polerowany i czerwona cegła na ścianie

Inny sposób na aranżację nowoczesnej łazienki z wykorzystaniem rustykalnej okładziny ściennej to zestawienie czerwonej cegły z gresem polerowanym (na zdjęciu 2.). W drugiej aranżacji także zestawiane są kolory biały i ceglany oraz drewno, tym razem w innej konstelacji. Ściany wewnątrz prysznica pokryto płytkami z gresu polerowanego, podłogę kabiny – jasnoszarą mozaiką łazienkową. Podłogę łazienki także pokrywają płytki gresowe, tym razem matowe. Do tego drewniana szafka pod umywalkę i piękna czerwona cegła na ścianie.Cegła na ścianie w łazience

Ale tylko jednej – ułożono ją jedynie na obudowie pionu kanalizacyjnego, eksponując w ten sposób ciekawy element architektoniczny łazienki, podkreślając jednocześnie granicę między strefą prysznica i strefą umywalki.

Nowocześnie rustykalna

W obydwu aranżacjach wykorzystano cegłę – materiał tradycyjnie kojarzony z aranżacjami rustykalnymi. Jak widać, wystarczy umieścić ją w otoczeniu jasnej kolorystyki i połyskliwych tekstur, a tradycja stanie się nowoczesnością.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież