Strona główna Urządzanie Łazienka Przyciski spłukujące do WC

Przyciski spłukujące do WC

poniedziałek, 29 listopada 2010 16:59

Zaletą podwieszanego WC jest to, że wszystkie elementy łączące muszlę klozetową z pionem kanalizacyjnym ukryte są w ścianie – łazienka zyskuje na estetyce. Na powierzchni kafelków, poza ceramiką, widoczny jest jedynie przycisk spłuczki podtynkowej. Jest na tyle duży, że przyciąga wzrok, jego wygląd nabiera znaczenia równorzędnego z innymi akcesoriami łazienkowymi. Może stać się dodatkowym elementem aranżującym wystrój łazienki.

Przycisk spłuczki podtynkowej

Przycisk spłuczki podtynkowej i jego obudowa nie wchodzą w skład zestawu do podwieszania miski ustępowej i należy kupić go oddzielnie, zwracając uwagę na to, jak działa mechanizm spłuczki: czy jest przystosowana do montażu pionowego na ścianie czy poziomego na półce nad stelażem; czy przycisk ma być pojedynczy czy pojedynczy z funkcją STOP, która umożliwia zatrzymanie strumienia spuszczonej wody w dowolnym momencie; czy może spłuczka przystosowana jest do przycisku podwójnego pozwalającego oszczędzać wodę (jeden z przycisków spuszcza połowę, a drugi całą zawartość rezerwuaru).

Obudowa przycisku

Po podjęciu decyzji co do systemu spłukiwania do przycisku spłuczki dobrać należy obudowę, która pełni funkcję ozdobną oraz maskującą dla otworu, którym wypuszczona jest ze ściany spłuczka. W razie awarii obudowę spłuczki można szybko zdemontować, by uzyskać dostęp do wnętrza systemu spłukiwania i naprawić usterkę. Jeśli do wnętrza zamurowanego w ścianie rezerwuaru nie ma innego dojścia, lepiej wybierać duże przyciski spłuczki – naprawy będą łatwiejsze.

Przyciski spłuczek - propozycje

Najpopularniejsze przyciski spłuczek zachowują tradycyjnie elegancką stylistykę, dostępne są w kolorach białym lub srebrnym, gdy przycisk wykonany jest ze stali nierdzewnej, chromu lub tytanu. Coraz popularniejsze stają się jednak przyciski do spłuczek z tworzywa w innym kolorze (obecnie bardzo modny jest czarny) lub ze stali o barwie grafitowej lub złotej, a także obudowy spłuczek z nadrukami lub wypukłymi deseniami.

Przycisk spłuczki Geberit RumbaPrzysick spłuczki Geberit OrnamentPrzysick spłuczki KOŁO, wzór: kółko

 

 

 

 

 

fot. od lewej: Geberit, linia Rumba; Geberit, linia Ornament; Koło, wzór "kółko"

Przycisk spłuczki Grohe Skate Cosmopolitan

W toaletach o podwyższonym standardzie, szczególnie tych wykończonych drewnem, kropką nad i aranżacji są chromowane przyciski do spłuczki w drewnianej obudowie. Linia drewnianych przycisków spłukujących Grohe Skate Cosmopolitan to produkty z rozmaitych gatunków drewna: orzecha, wiśni, bambusa, dębu czy drzewa oliwnego itd. Tak ogromny wybór kolorystyki i usłojenia umożliwia dobranie przycisku spłuczki do każdego wystroju łazienki.

fot. Grohe, linia Skate Cosmopolitan

 

Przycisk spłuczki Grohe Nova LightPrzycisk Grohe Nova Light podświetlany jest za pomocą ośmiu diod świecących w czterech kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym. Przycisk można zaprogramować tak, by podświetlał się jedynie w ustalonych godzinach lub by świecił tylko w wybranym kolorze albo zmieniał barwy w zależności od pory dnia.

fot. Grohe, linia Nova Light

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież