Strona główna Urządzanie Łazienka Tapety do łazienki - tapety winylowe i tapety z włókna szklanego

Tapety do łazienki - tapety winylowe i tapety z włókna szklanego

czwartek, 24 marca 2011 15:44

Tapety do łazienkiOstatnimi czasy powraca trend tapetowania. Niegdyś tapety gościły w salonach i sypialniach. Obecnie dostępna jest także szeroka gama odpornych na wilgoć i ścieranie tapet do łazienki i kuchni. Może nie są tak trwałe jak płytki ceramiczne i farby lateksowe, ale są zdecydowanie tańsze niż inne metody wykańczania ścian oraz szybsze i łatwiejsze w montażu. To już nie tapety papierowe z dawnych lat. To produkowane z wytrzymałych surowców pokrycia ścian, które sprawdzą się nawet w pomieszczeniach, w których stale panuje wysoka wilgotność. Nawet mycie na mokro ich nie zniszczy.

Tapety winylowe do łazienki

Tapety winylowe pokryte są cienką warstwą winylu, dlatego delikatnie połyskują. Winyl zabezpiecza tapety przed ścieraniem i zawilgotnieniem. Można więc zmywać je na mokro. Tapety winylowe najlepiej stosować na równym podłożu.

Tapety z włókna szklanego do łazienki

Tapety z włókna szklanego, ze względu na wysoką odporność surowca, z jakiego się je produkuje, można zmywać na mokro. Przeznaczone są do klejenia nawet na nierównym podłożu. Po ułożeniu tapety z włókna szklanego w łazience należy pomalować ją farbą wodoodporną. Tapety do łazienek to dobry sposób na tanie i szybkie odnowienie pomieszczeń ze zniszczonymi ścianami.

Wodoodporne kleje i farby

Wszystkie środki stosowane przy układaniu tapety w łazience, kleje i farby, powinny być wodoodporne. Przed tapetowaniem należy pamiętać o tym, by uprzednio zagruntować ściany, co zoptymalizuje ich chłonność i zapobiegnie tworzeniu się grzybów pod tapetą.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież