Strona główna Urządzanie Pokój dziecka Antresola w pokoju nastolatka - praktyczne rozwiązanie na lata

Antresola w pokoju nastolatka - praktyczne rozwiązanie na lata

piątek, 10 grudnia 2010 16:31

Antresola z biurkiem fot. Loggia Espace

Antresola jest rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym, gdy w pokoju nastolatka brakuje miejsca na duże łóżko i biurko. Kiedy dziecko dorośnie i się wyprowadzi, jego pokój można przekształcić w pokój gościnny, w miejsce biurka wstawiając sofę lub otomanę.

Pokój nastolatka

Przemyślana konstrukcja wykonywanej na zamówienie antresoli pozwala oszczędzić naprawdę dużo miejsca w niewielkim pokoju dziecka, które przecież ma duże potrzeby.

Biurko i półki. Po zamontowaniu antresoli pod stelażem łóżka powstaje spora przestrzeń, która pomieści biurko oraz półki na książki i zeszyty. Montując biurko, można wykorzystać belki konstrukcyjne antresoli: przykręcić do nich półki oraz blat, który wsparty na szafce z szufladami stworzy biurko.

Schodki zamiast drabinki. Gdy masz niewielką przestrzeń do zagospodarowania, liczy się pomysłowość. Dlaczego by nie zrezygnować z tradycyjnej drabinki prowadzącej do łóżka na antresoli na rzecz schodków? Łatwiej się po nich wchodzi, trudniej o zrobienie sobie krzywdy, a dodatkowo ułatwią dziecku utrzymanie porządku w pokoju: jeśli wykonane zostaną z pustych w środku prostopadłościanów, mogą pełnić funkcję pojemnych szuflad.

Biuro w domu. Tego typu rozwiązanie wykorzystać można w każdym mieszkaniu z wysokim sufitem, w którym zabrakło miejsca na domowe biuro.

Pokój gościnny

Gdy nie będzie już potrzeby, by pokój z antresolą pełnił funkcję pokoju dziecięcego, czas na zmianę aranżacji. Nie trzeba przemeblowywać całego wnętrza, wystarczy drobna metamorfoza przestrzeni pod stelażem łóżka, a pomieszczenie zacznie pełnić nową funkcję: pokoju gościnnego.

Sofa. Ta znacząca zmiana nie wymaga zbyt wielkiego nakładu ani kosztów, ani pracy. Wystarczy zdemontować niepotrzebny blat biurka, a w jego miejsce wstawić sofę i mały stoliczek kawowy. Dobrze by sofa była niska, wówczas wiszący nad nią stelaż łóżka nie będzie sprawiał wrażenia zbyt niskiego sufitu.

Antresola z łóżkiem fot. Loggia Espace

Otomana. Ciekawszym i praktyczniejszym rozwiązaniem jest samodzielne skompletowanie otomany. Na podstawę konstrukcji mebla warto wybrać płaskie szafki z szufladami, które stanowić będą dodatkową przestrzeń do przechowywania. Do tego wystarczy dokupić poduchy do siedzenia i poduszki ozdobne. Otomana gotowa.

Antresola z łóżkiem nie tylko dla nastolatków

Dzięki możliwości szybkiej i taniej metamorfozy antresola może zmieniać się wraz z potrzebami nie tylko dzieci. Jest praktycznym rozwiązaniem  także w pokoju dorosłych domowników. Wystarczy ciekawy pomysł, a antresola przeobrazi go ze zwykłej sypialni w pomieszczenie wielofunkcyjne.

 

fot. Espace Loggia

 Artykuły o podobnej tematyceKomentarze  

 
0 #1 profile 2018-10-31 09:23
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież