Strona główna Urządzanie Pokój dziecka Dywany dla dzieci - inspiracje i porady

Dywany dla dzieci - inspiracje i porady

środa, 29 grudnia 2010 13:50

Dywany dla dzieciDywan jest nie tylko ozdobą pokoju dziecka. Kreuje w nim atmosferę ciepła i przytulności. Często stanowi ulubione miejsce zabaw. Ciekawą kolorystyką i wzorami może pobudzać wyobraźnię dziecka, zachęcać je do odkrywania otaczającego go świata.

Zdrowie

Środowisko Twojej pociechy powinno być przede wszystkim zdrowe. Jeśli dziecko ma skłonność do alergii, zapomnij o wełnianych dywanach. Wełna, jak wiele naturalnych włókien, może silnie uczulać. Wybierz lepiej antyalergiczny dywan akrylowy z powłoką antybakteryjną. Dywany dla dzieci niealergicznych mogą być wykonane z przyjemnie grzejącej wełny lub miękkiej bawełny. Pamiętać należy, że dywany strzyżone, z akrylu czy z wełny, tuż po kupnie pylą. Zanim trafią na podłogę dziecięcego pokoju, trzeba je porządnie wytrzepać i odkurzyć. Jeśli chodzi o wymiary, wybierając dywan do pokoju dziecka, lepiej pomyśleć o dywanie takiej wielkości, żeby nie musiał zachodzić pod meble. A to po to, by łatwo było go w całości odkurzyć lub zdjąć i wytrzepać czy uprać w temperaturze 30oC.

Bezpieczeństwo

Dywan dla dziecka, gdy nie jest przystawiony meblami, może ślizgać się po podłodze. Dobrze, gdy jego spód ma antypoślizgowe podszycie z lateksu. Jeśli nie ma, nic straconego. Wystarczy dokupić podkładki antypoślizgowe pod dywany. Dla dzieci najlepsze są dywany z grubym, sprężystym włosem. Dzięki nim siedzące na podłodze dziecko się nie przeziębi. Do tego miękka podłoga zachęca do zabaw.

Maty podłogowe dla dzieci

Jeśli Twoje dzieci obrały sobie podłogę za ulubione miejsce zabaw, pomyśl o zakupie maty podłogowej dla dzieci. Tego typu maty wykonuje się z grubej pianki, która nie tylko izoluje termicznie, ale jest też elastyczna, amortyzuje, gdy dziecko się przewróci.

Wzory i kolory

W pokojach nowo narodzonych dzieci dominować powinny barwy jasne, pastelowe. Kiedy dziecko zacznie wyrastać z wieku niemowlęcego, pozwolić sobie można na większą kolorystyczną ekstrawagancję. Kolory mają stymulować je do rozwoju, pobudzać ich wyobraźnię, zachęcać do zabawy i poznawania otoczenia. Oto kilka propozycji…

Dywany dla dzieci bardzo małych:


Dywan dla dziecka Toulemonde Bochard

 

 

 

 

 

 

dywan Cabriole, producent: Toulemonde Bochart, 110 x 170 cm, 100% wełna, 1739 zł


Dywan dla dziecka Toulemonde Bochard

 

 

 

 

 

 

dywan Tartine et Chocolat, producent: Toulemonde Bochart, 110 x 170 cm, 100% wełna, 1350 zł

Dywany dla dzieci nieco starszych:


Dywan dla dziecka Die Lieben Sieben

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dywan Die Lieben Sieben, producent: Boing Carpet, średnica 130 cm, 100% akryl, 809 zł

 

Dywan dla dziecka Haba

 

 

 

 

 

 

 

dywan MIA, producent: Haba, 100 x 140 cm, 100% bawełna, 395 zł

 

Dywan dla dziecka Haba

 

 

 

 

 

 

 

dywan Konik, producent: Haba, 110 x 150 cm, 100% wełna, 624 zł

 Artykuły o podobnej tematyceKomentarze  

 
0 #1 profile 2018-11-01 09:49
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież