Strona główna Urządzanie Pokój dziecka Kolorowe rolety do pokoju dziecka: rolety mini i standard

Kolorowe rolety do pokoju dziecka: rolety mini i standard

wtorek, 01 lutego 2011 16:56

Rolety mini - fot. IdeeWystrój pokoju dziecięcego powinien wpływać na wyobraźnię dziecka, stymulować je do kreatywnego eksplorowania otoczenia. Soczyste kolory, trójwymiarowe faktury, wyraźne desenie są w pokoju dziecięcym jak najmilej widziane.

Wielokolorowe aranżacje

Szereg producentów rolet kieruje swą ofertę do amatorów wielokolorowych aranżacji, także do bardzo młodej klienteli. Zdjęcia przedstawiają ofertę dwóch firm: soczyście zielone, gładkie rolety mini firmy Idee oraz ozdobione kolorowymi pasami rolety typu standard firmy San-Set.

Przepuszczalność światła

Stopień transparentności tkaniny na roletę można dostosować do potrzeb dziecka. Jeśli jego pokój ma pełnić funkcję sypialni, w oknach zawisnąć powinny poliestrowe rolety nieprzepuszczające światła. Jeśli pokój ma być i sypialnią, i bawialnią, zdecydować się można na inny rodzaj tkaniny transparentnej lub półprzepuszczalnej.Roleta standard - fot. San-Set

Rolety praktyczne w pokoju dziecka

W pokoju dziecięcym praktyczne są rolety z mechanizmem łańcuszkowym. Za jego pomocą dziecko może obsługiwać roletę samodzielnie. W przypadku rolet z uchwytem na profilu byłoby to niemożliwe. Jeśli chodzi o łatwość czyszczenia, najlepiej sprawdzają się rolety z plamoodpornych tkanin poliestrowych. Nie straszne im niesforne maluchy.

Szybka zmiana aranżacji pokoju dziecka

W porównaniu z innymi rodzajami rolet dużą zaletę mają rolety mini. Ich montaż jest bezinwazyjny. Przykleja się je do ramy okna za pomocą samoprzylepnych haczyków lub zawiesza na plastikowych opaskach. W ten sposób ściany oraz okna, które przecież służyć mają kilkanaście lat, pozostają nienaruszone. Gdy dziecko zniszczy roletę lub po prostu mu się znudzi, wraz z następną zmianą aranżacji pokoju dziecięcego, rolety mini można szybko zdemontować i nie zostanie po nich ani śladu.

fot. 1. rolety mini, Idee; fot. 2. rolety standard, San-Set

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież