Strona główna Urządzanie Pokój dziecka Pokój dziecka w wieku szkolnym

Pokój dziecka w wieku szkolnym

środa, 22 grudnia 2010 15:47

Pokój dziecka w wieku szkolnymUrządzając pokój dziecka w wieku szkolnym należy uwzględnić wszystkie potrzeby młodego domownika. Jego pokój powinien być nie tylko miejscem wypoczynku i zabawy, ale i nauki.

Kącik do nauki

Pokój dziecka pełni jednocześnie funkcję sypialni i pomieszczenia do nauki. Nie może zabraknąć w nim miejsca, w którym ustawione zostanie biurko. Tu kącik do nauki zaaranżowano w luce, jaka powstała po wstawieniu szafy i łóżka. Nad biurkiem zawisły półki na książki i zeszyty, które będą zawsze pod ręką. Warto także zadbać o zdrowe oświetlenie. W wystroju pomieszczenia, w którym dziecko się uczy, lepiej wystrzegać się zbyt krzykliwych kolorów i postawić na stonowane, ascetyczne biele, beże lub szarości – nie rozpraszają, ułatwiają skupienie, stymulują pracę mózgu.

Pogodna kolorystyka

Mimo jednorodnej biało-beżowej kolorystyki, wystrój pokoju dziecka nie jest monotonny. Ożywiają go kolorowe dodatki ozdobione zielonymi, żółtymi i niebieskimi pasami. Identyczne pasy zdobią dywan, narzutę na łóżko i roletę. Nawiązują do nich poduszki ozdobne w tych samych kolorach. Barwy te nie są intensywne, ale na tle dominujących w pomieszczeniu bardzo jasnych kolorów wydają się wyraziste. Ich pastelowe odcienie nadają aranżacji pogodnego charakteru.

Meble oszczędzające przestrzeń

Po wstawieniu łóżka, biurka i szafy w pokoju dziecka nie zostaje zbyt wiele miejsca na dodatkowe sprzęty. Dobrze jest maksymalnie wykorzystać powierzchnię, jaką zajmują te trzy meble. Metraż pokoju może nie jest zbyt wielki, ale do zagospodarowania pozostaje jeszcze przestrzeń wertykalna: szafa może sięgać samego sufitu, a łóżko znaleźć się na podwyższeniu, które stanowić będzie jednocześnie szafę z dużymi szufladami w dwóch rzędach – wówczas w dolnej, szerszej szufladzie przechowywać można pościel, a w górnych, węższych, łatwiej otwieranych szufladach wszystkie drobiazgi, które nie znalazły swego miejsca w szafie.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież