Strona główna Urządzanie Salon Aranżacje w stylu glamour - wnętrza pełne blasku

Aranżacje w stylu glamour - wnętrza pełne blasku

środa, 09 marca 2011 16:23

Sypialnia w stylu glamourMieszkanie w stylu glamour ma lśnić i olśniewać. Wzorem dla wnętrza glamour jest barokowy przepych (kunsztowna ornamentyka dodatków, kryształowe żyrandole, rzymskie kolumny, lustra w ozdobnych ramach) kontrastowany z prostymi formami nowoczesnych mebli (kompletów wypoczynkowych, szaf i szafeczek). Aranżacje w stylu glamour to zestawienia dużych powierzchni odbijających świetlne refleksy z powierzchniami matowymi i skomplikowanymi kształtami zdobników.

Mieszkanie w stylu glamour

Prezentowane wnętrza glamour, aranżacje po części nietypowe jak na ten styl, wyłamują się z kanonu, rezygnując z pełnej przepychu kolorystyki: złota, jaskrawego różu i purpury, oraz bogactwa deseni na tkaninach. Tu, zgodnie z wytycznymi stylu glamour, pojawiają się jedynie głęboka czerń i srebro. Desenie ograniczono do minimum. Zabieg ten miał na celu jeszcze mocniejsze podkreślenie efektownych dodatków glamour. W efekcie wchodząca do mieszkania osoba zostaje zaskoczona i olśniona tym nietypowym przepychem. Czyli wszystko jest jak najbardziej glamour.Salon w stylu glamour

Styl klasyczny i glamour

Pełnym przepychu wnętrzom w stylu glamour niekiedy zarzuca się kiczowatość. Ale w tym mieszkaniu w każdym pomieszczeniu są zaledwie dwa, trzy wyraźne akcenty w stylu glamour: żyrandol z metaloplastyki i szkła, ornamenty na ramie lustra o nietypowych kształtach, lambrekiny na oknie oraz monumentalne, jak na dodatki do wystroju wnętrza, dekoracje ścienne imitujące kolumny rzymskie. Reszta to meble o prostych sylwetkach: nowoczesny komplet wypoczynkowy i meble pokojowe w stylu francuskiej regencji. Nie ma tu ani jaskrawych kolorów, ani nadmiaru sreber, brokatów i kryształów. Aranżacja została wyważona tak, by cała magia stylu glamour opierała się jedynie na grze kontrastów. I to trudnych do dostrzeżenia  w pobieżnym oglądzie wnętrz o tak stonowanej kolorystyce.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież