Strona główna Urządzanie Salon Marzenia o idealnej kanapie

Marzenia o idealnej kanapie

niedziela, 14 października 2012 00:00

Decydując się na zakup kanapy, bądź sofy, zazwyczaj stawiamy na niebanalny design, oryginalną, świetną jakościowo tapicerkę, wygląd ogólny, itd. ZapNarożnik FLOGOominamy o tym, co podpowiada nam intuicja – o wygodzie!

Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie! Tymi słowami mówił Jan Kochanowski we fraszce Na lipę. Wiele lat później ciągle i nieprzerwanie marzymy o tym, o czym traktuje poeta – o wypoczynku. Coraz bardziej zabiegany tryb życia, niewielka ilość snu, nieregularne posiłki i stres sprawiają, że marzymy o spokojnym powrocie do domu, by wypocząć. Jednak musimy zadbać o jakość naszego relaksu.

Nie wystarczy gdziekolwiek się położyć, by wstać rano w lepszej kondycji. CzaseNarożnik WIZJAm zbyt skomplikowany design wcale nie sprzyja funkcjonalności. Gdy jednak wsłuchamy się w to, co próbuje powiedzieć nam nasz organizm, usłyszymy pierwotne pragnienie zatopienia się w miękkość, która nas otuli. To zwyczajne wspomnienie z naszego okresu prenatalnego – chcemy się poczuć bezpiecznie, ciepło i miło. Dopiero, gdy zaspokoimy te potrzeby, możemy mówić o psychicznym i fizycznym relaksie.

Właśnie z tego powodu projektanci ścigają się w projektowaniu coraz to nowych kanap i sof. Również projektanci firmy Wajnert nie zapomnieli o pierwotnych pragnieniach i zaproponowali kolekcję miękkich narożników z funkcją spania: FLOGO, WIZJA i PRATO. Wszystkie one zarówno złożone, jak i rozłożone do snu oferują nam miękkie podłoże i poduchy, których zadaniem jest otulać ciało.

FLOGO, to jeden z tych narożników, który samym wyglądem zachęca nas, byśmy się na nim położyli. Gdy to zrobimy, nie chcemy zejść. Wyprofilowane podłokietniki mogą służyć jako zagłówki. Idealnie podtrzymują głowę na lekkim podwyższeniu, jednocześnie dbając o kręgosłup. Bryła mebla jest tak zaprojektowana, aby użytkownikowi było wygodnie w każdej pozycji – siedzącej, półleżącej, leżącej, itd.

Narożnik WIZJA chwali się klasyczną stylistyką. Przeszycia w oparciach nadają mu jednocześnie eleganckiego smaku. Podłokietniki, jak w poprzednim przypadku, są idealnie wyprofilowane dla wygody użytkownika. Miękka tkanina w połączeniu z wydatnymi, miękkimi poduszkami kanapy zachęcają do odpoczynku.Narożnik PRATO

PRATO ma zupełnie inny design. Jest to wzornictwo jak najbardziej nowoczesne, połączone z dowolnością wyboru i łączenia różnych tkanin, która daje możliwości indywidualizacji mebla według potrzeb użytkownika. Jednak co najważniejsze, zachowana została miękkość całej bryły. Miękkie poduszki i podłokietniki służą wygodzie i każdorazowo dostosowują się do anatomii użytkownika i jego potrzeb. Miękka tkanina jest przysłowiową kropką nad i – pozwala nam nie tylko marzyć, by się zapaść w miękkość mebla, lecz także to marzenie zrealizować.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież