Strona główna Urządzanie Salon Nowoczesne fotele bujane

Nowoczesne fotele bujane

piątek, 17 grudnia 2010 04:21

Fotel bujany KarudFotele bujane nie są w modzie? Nic bardziej mylnego. Nie kojarzą się już z babcinym siedziskiem na biegunach, wysłużonym drewnem i przetartym rattanem. Nowoczesne fotele bujane przybierają coraz bardziej futurystyczne kształty, a jeśli nawiązują do stylów minionych epok, to robią to w sposób bardzo przewrotny.

Relaks, elegancja i ergonomia

Wygodne fotele bujane z oparciem z miękkiej pianki ułatwią relaks i skupienie w salonie lub miejscu pracy. Obite w skórę, na ramie ze stali chromowanej zachowują elegancką formę fotela biurowego oraz jego ergonomiczny kształt nienarażający kręgosłupa na długotrwałe przeciążenie. Jedyna różnica polega na tym, że dostarczają dodatkowej przyjemności bujania.Fotel bujany Ron Arad

Fotel - bryła

Współcześni projektanci odeszli daleko od tradycyjnej konstrukcji fotela bujanego. Ostatnie projekty przypominają bardziej awangardowe dzieła sztuki niż fotele. Bieguny zastąpione zostały obłymi kształtami całej bryły mebla, a syntetyczne surowce w intensywnych kolorach wyparły drewno. Fotele bujane o tak interesującej formie z powodzeniem mogą stanowić główną ozdobę nowoczesnego wnętrza.

Fotel bujany Victoria PetittW stylu vintage

Projektanci, eksploatując tradycyjne formy, znaleźli nowe możliwości ich zastosowania. Zwykłe fotele w stylu vintage, niegdyś nieruchome ozdoby salonów, oprawione w bujaną ramę, mogą stać się praktycznym i wygodnym siedziskiem, zachowując swą historyczną duszę.

 

fot. Karud, Ron Arad, Victoria Petitt

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież