Strona główna Urządzanie Salon Salon na poddaszu - aranżacja w trzech stylach: nowoczesnym, industrialnym i rustykalnym

Salon na poddaszu - aranżacja w trzech stylach: nowoczesnym, industrialnym i rustykalnym

czwartek, 30 grudnia 2010 11:57

Salon na poddaszuMieszanie stylów jest dobrym pomysłem na stworzenie unikalnej aranżacji, szczególnie gdy do zagospodarowania jest ciekawe architektonicznie poddasze użytkowe. Bardzo oryginalny efekt osiągnąć można, zestawiając elementy stylu industrialnego: cegłę i beton, stylu nowoczesnego: gładkie, białe ściany i kremowe meble, oraz stylu rustykalnego: widoczne krokwie na suficie oraz drewniane akcenty.

Beton i cegła na ścianie - elementy stylu industrialnego

Dla zachowania industrialnego charakteru poddasza ściany pionowe wykończono betonem. Jedynie sufit jest biały. Beton we wnętrzu wprowadza chłodną tonację kolorystyczną i matową fakturę, która w ciekawy sposób koresponduje z gładkimi materiałami wykończeniowymi poddasza. Kolejnym oryginalnym akcentem kreującym klimat w pomieszczeniu jest cegła na ścianie. Obłożono nią tylko przestrzeń wokół okien. W połączeniu z sąsiadującym betonem tworzy strefę wpływów stylu industrialnego, a jednocześnie, dzięki swej ciepłej kolorystyce, sprawia, że wnętrze staje się przytulne. Betonowo-ceglana ściana jest tylko pozornie oddzielona od reszty aranżacji poddasza, pogłębia perspektywę, sprawia, że pomieszczenie wydaje się głębsze.

Widoczne krokwie na suficie - elementy stylu rustykalnego

Silnym akcentem łączącym elementy industrialne z resztą poddasza jest drewniane belkowanie na suficie. Drewno harmonijnie splata się z ciepłą kolorystyką cegieł, wydobywa ich surowe piękno, kreując wrażenie wystroju na wpół rustykalnego. Jednocześnie kontrastuje z ascetyczną bielą nowoczesnych elementów aranżacji. W połączeniu z drewnianą podłogą tworzy spójną ramę, w którą ujęto nowoczesne meble w minimalistycznie jasnej kolorystyce.

Meble - elementy stylu nowoczesnego

Większość poddasza została urządzona w stylu nowoczesnym. Biało-kremowa kolorystyka mebli została organicznie połączona z całością aranżacji. Wygodny narożnik i stolik kawowy mają drewniane nóżki. Nawiązują do rustykalnego charakteru drewnianego belkowania na suficie i ciepłej kolorystyki cegły. Chromowana nowoczesna lampa stojąca i ascetycznie proste regały pod ścianami współgrają z industrialną częścią aranżacji. Całość eksponuje drewniana podłoga. Nieregularne wybarwienie drewna ożywia jednolite kolory mebli. Zważywszy, że przyjęło się uważać, iż drewno we wnętrzach nowoczesnych powinno być jasne, kolorystyka drewna w salonie na poddaszu jest relatywnie ciemna. Osiągnięto w ten sposób efekt harmonijnego przemieszania stylów nowoczesnego, rustykalnego i industrialnego.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież