Strona główna Urządzanie Salon Ściana z cegły i podłoga z desek w salonie w nowoczesnym mieszkaniu

Ściana z cegły i podłoga z desek w salonie w nowoczesnym mieszkaniu

czwartek, 17 lutego 2011 16:57

Salon z cegłą na ścianieW nowoczesnych aranżacjach można wykorzystywać materiały wnętrzarskie tradycyjnie kojarzone ze stylem rustykalnym: cegły i deski. Wystarczy tylko dodać do nich kilka współczesnych akcentów: nowoczesne meble i schody o ciekawej konstrukcji.

Cegła na ścianie w salonie

Ściana z cegły w salonie wykonana została z cegły klinkierowej. Dla nadania wnętrzu nowoczesnego charakteru, zamiast płytek imitujących starą cegłę czerwoną, zastosowano gładkie pustaki w cieniowanym kolorze.  Mają grubość 65 mm, więc zajmują prawie dwa razy mniej miejsca niż zwykłe pustaki. Cegła w salonie kreuje przytulny, ciepły klimat słonecznego wnętrza.

Podłoga z desek

Drewnianą podłogę z desek sosnowych wykończono poprzez trzykrotne malowanie lakierem o wysokim połysku. Odbijając światło, drewniany parkiet połyskuje, rozświetlając pomieszczenie. Sękate deski sosnowe, podobnie jak cegła na ścianie, urozmaicają kolorystykę wystroju wnętrza różnorodnym wybarwieniem. Ich jasny kolor eksponuje ciemną barwę regału i szafki RTV z egzotycznego drewna wenge. Wnętrze rozjaśnia tapeta w motywy kwiatowe na kremowym podkładzie.

Nowoczesne meble i schody drewniane

Podłoga z desek drewnianych i ściana z cegły nie zdominowały aranżacji rustykalnym charakterem. Nowoczesnego stylu salonowi nadają białe kanapy, szklany stolik kawowy i mocowane na ścianie samonośne schody na poddasze.Salon z cegłą na ścianie

Oryginalne oświetlenie

Nowoczesny klimat kreuje także niestandardowe oświetlenie salonu. Zrezygnowano z głównej lampy sufitowej na rzecz obrotowych kinkietów z reflektorami. Rozmieszczono je wzdłuż ścian, a kierunek padania światła skorygowano, kierując reflektory na najczęściej użytkowane strefy w salonie: kanapę, stolik kawowy i schody na poddasze. Dopełnieniem całości jest oryginalny system zaciemniania okien: płachty materiałowe rozpięte na aluminiowych stelażach.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież