Strona główna Urządzanie Salon Układanie warstwowe mat podłogowych i puszystych dywanów

Układanie warstwowe mat podłogowych i puszystych dywanów

wtorek, 30 listopada 2010 15:02

Mata podłogowa i puszysty dywan ułożone warstwowoBuszując po sklepach z tekstyliami, narzekasz na małą ofertę kolorów i deseni dywanów? Głowa do góry, możesz samodzielnie stworzyć unikalną aranżację. Interesujące zestawienie uzyskasz, łącząc naturalne maty podłogowe z miękkimi, wzorzystymi dywanami w wyrazistych kolorach. Nie rozmieszczaj ich obok siebie, ułóż je warstwowo: jedno na drugim, dla bezpieczeństwa wkładając między nie lateksową matę antypoślizgową do dywanów i chodników.

Mata podłogowa

W prezentowanym na zdjęciu salonie mata podłogowa pełni rolę podkładu wyraźnie odcinającego się od ciemnego parkietu. Wykonana została z juty (juta jest bardziej miękka niż inne materiały naturalne). Jako podkład do warstwowego układania dywanów nadają się także inne rodzaje mat podłogowych: sizalowe, bambusowe czy z trawy morskiej – są bardzo wytrzymałe. Ręcznie plecione źdźbła i włókna roślin wprowadzają do aranżacji nieregularności neutralnych kolorów i interesującą fakturę. Efekt, jaki chcemy uzyskać, to dyskretne eksponowanie najważniejszej części aranżacji: puszystego dywanu.

Puszysty dywan

Mata podłogowa jest dość twarda. Miękkości nada jej puszysty dywan w mniejszym rozmiarze. W powyższej aranżacji dywan kontrastuje z matą na wszystkich poziomach: jest mniejszy, puszysty, ma wyraźnie zarysowane, regularne desenie w zdecydowanych kolorach: czarnym i białym. Odcina się od swego podkładu, nadaje zestawieniu trójwymiarowości. Po ułożeniu go na środku maty można postawić na nim stolik kawowy, a dookoła stolika krzesła i kanapę. W ten sposób wydzielona zostanie strefa wypoczynku, punkt centralny salonu, dookoła którego gromadzić się będą domownicy. Wobec tego pozostałe elementy wystroju wnętrza, meble i dodatki, pozostać mogą w neutralnych kolorach – poza czerwonymi zasłonami, które ożywiają całą aranżację.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież