Strona główna Urządzanie Salon Wariacje na temat pufa

Wariacje na temat pufa

piątek, 07 października 2011 00:00

Historia designu w przypadku siedzisk głównie skupia się na historii krzesła. MałPuf NEW YORKPuf NEW YORKo kto zastanawia się nad pufem w historii wzornictwa. Pufy odegrały ważną rolę jako towar importowany ze wschodu i m.in. dzięki tamtejszym inspiracjom możemy podziwiać ewolucję orientalnego wzornictwa na gruncie zachodnim.

William Morris powiedział kiedyś, że przeszłość nie umarła: żyje w nas i będzie żyła w przyszłości (…). Słowa słynnego architekta można odnieść do wszelakich przenikających się wzajemnie wpływów zarówno w sztuce, jak i w designie. Na tej właśnie zasadzie dane jest nam siedzieć we własnym salonie m.in. na pufie.

Pufy znane są jako siedziska z dalekiego wschodu, gdzie mają swoje korzenie. Jednak zachodnia kultura już kilkaset lat temu postanowiła skorzystać z orientalnych dobrodziejstw i zaadaptowała pufy do własnych potrzeb. Dziś pufy nie muszą swoim wzornictwem wcale przypominać swoich przodków. Zachowana pozostała jedynie główna idea, samo wzornictwo przyniosło tysiące interesujących rozwiązań.

W ofercie firmy Wajnert nie mogło zabraknąć tak ważnego elementu wystroju wnętrza, jakim jest puf. Możemy wybierać w ofercie pomiędzy wzorzystymi tkaninami, miękkimi klasykami gatunku, czy ultra nowoczesnymi bryłami. Dziś pufy mogą stanowić już nie tylko o pomyśle właściciela na siedzisko, mogą one zdominować cały wystrój wnętrza, nadając mu np. orientalnego charakteru lub sprawdzić się jako nowoczesPuf MAXIMUSne meblowe rzeźby.

W ofercie firmy Wajnert możemy wybrać, który wariant siedziska nam pasuje. Najbardziej korespondujący z przodkami jest puf NEW YORK w obiciu Salina. Wzorzysta tkanina nadaje jej oryginalnego, prawie orientalnego wyglądu. Dzięki kolorystyce możemy we wnętrzu uzyskać efekt zaaranżowanego kolorystycznego chaosu, który pozytywnie nastraja i ożywia. Kształt mebla celowo pozostał klasyczny, zwyczajny, aby mówić mogła tapicerka. NEW YORK jest najmodniejszym w ostatnich czasach przykładem na łączenie klasyki z nowoczesnością. Dzięki temu sprawdzi się równie dobrze w wytrawnym salonie, czy w pokoju nastolatki.

Zupełnie innym przykładem tego samego gatunku są pufy:  MAXIMUS i SOHO. To skrajnie nowocześni i minimalistyczni kuzyni wschodnich brył meblowych.

MAXIMUS nowoczesny design zawdzięcza drewnianym, bądź chromowanym nogom, które nadają mu charakteru. Prostokątna podwójna bryła osadzona na nóżkach będzie wyglądała równie efektownie w firmowym gabinecie, jak i w każdym minimalistycznie urządzonym wnętrzu. Kolorowa skórzana tapicerka może stanowić jedyny element kolorystyczny wystroju, co nada pufowi prócz funkcjonalności, charakteru ozdoby.Puf SOHO

SOHO jest bardziej otwarta na szalone rozwiązania. Dedykowana jest temu pufowi tapicerka skórzana, bądź jednolita materiałowa. Jednak Wajnert dał możliwość wyboru kontrastujących nici. Tak więc pozornie klasyczny puf w każdej chwili może zmienić się w oryginalny dodatek, korespondujący z poduszkami, bądź kolorem ścian. Swój charakter SOHO zawdzięcza również ściętemu, zaokrąglonemu kształtowi dołu pufa, który sprawia, że cała bryła nabiera specyficznego uroku.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież