Strona główna Urządzanie Sypialnia Płytki lustrzane - samoprzylepne ozdoby ścian sypialni

Płytki lustrzane - samoprzylepne ozdoby ścian sypialni

poniedziałek, 14 lutego 2011 16:23

Lustrzane płytki na ścianie w sypialniLustra doświetlają i powiększają optycznie pomieszczenia, nadają aranżacji głębi. Odbijające się w nich elementy wystroju wnętrza tworzą oryginalną ozdobę ścienną, niczym obraz, który przybiera różne barwy i formy w zależności od tego, w którym miejscu pokoju stoi obserwująca go osoba. Wycinanymi z lustra, mocowanymi na taśmę samoprzylepną ściennymi błyskotkami dekorować można ściany i meble we wszystkich pomieszczeniach w domu. Najoryginalniej wyglądać będą w pokojach, w których lustra rzadko bywają spotykane. Płytki lustrzane w sypialni to ciekawy pomysł na unikalną aranżację.

Lustrzane desenie na ścianie

Płytki lustrzane można układać dowolnie. Standardowe aranżacje ścian to płytki poprzyklejane w rzędach, jedna obok drugiej. Ale płytek lustrzanych użyć można do stworzenia bardziej oryginalnej dekoracji, rozmieszczać je we wzór szachownicy, schodków lub łączyć je w kwadraty składające się z czterech płytek, rozmieszczone w różnych punktach na meblu lub ścianie.

Jak i gdzie przyklejać?

Płytki lustrzane przykleja się na taśmę dwustronną. Z tego względu wymagają układania na idealnie płaskim podłożu (w przeciwnym razie nie przywrą dostatecznie i odpadną). By mieć pewność, że płytka dokładnie przyklei się do podłoża, najlepiej przyklejać ją do płyty kartonowo-gipsowej, tapety, płyty MDF lub na frontach mebli bez rytych deseni.

Różne kształty i wymiary

Lustrzane płytki ścienne mają kształty kwadratu lub prostokąta, z zaokrąglonymi lub ostro zakończonymi kątami, krawędziami ciętymi lub fazowanymi. Wybór wymiarów lustrzanych płytek jest ogromny. W sklepach najłatwiej dostępne są prostokąty 30 x 15 cm oraz kwadraty 20 x 20 cm. Dostępne są także lustrzane mozaiki: dziesiątki małych płytek lustrzanych osadzonych na siatce łączącej. Użyć ich można do tworzenia pasów na ścianie mieniących się świetlnymi refleksami.

Płytki lustrzane w sypialni

Na zdjęciu prezentowana jest aranżacja sypialni, w której lustrzane dekoracje ścienne zastępują ozdobne wezgłowie. Znajdujące się w sypialni przedmioty, odbijając się w wielkim kwadracie składającym się z płytek, tworzą ciekawy obraz „namalowany” na połyskliwej powierzchni lustra. Do stworzenia tej aranżacji użyto płytek lustrzanych 30 x 30 cm z zaokrąglonymi krawędziami.

Płytki lustrzane - ceny

Ceny płytek lustrzanych wahają się w zależności od wymiarów i jakości zastosowanego lustra. Koszt jednej płytki to od 3,50 zł do 10 zł. Wykończeniowe płytki lustrzane w postaci glazury (klejone na klej do glazury), odporne na wilgoć, przeznaczone do kuchni i łazienek, są dwukrotnie droższe.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież