Strona główna Budowanie Okładziny ścienne Kamień do wnętrz - okładzina ścienna stoneskin

Kamień do wnętrz - okładzina ścienna stoneskin

czwartek, 03 marca 2011 16:46

Kamienna okładzina ścienna stoneskinOkładzina ścienna stoneskin produkowana jest z kamienia naturalnego. Sprzedawana jest w formie płytek 60 x 15 cm, składających się ze sklejonych cienkich paseczków kamienia. Paseczki mają różną grubość: od 1,5 do 3 cm, a licowa strona płytek z kamienia na ścianę nie jest polerowana ani w żaden sposób wygładzana. Uzyskuje się dzięki temu dekoracyjne, wyglądające bardzo naturalnie nieregularności powierzchni okładziny ściennej, która wygląda jak surowy kamień łupany.

Montaż i pielęgnacja kamiennej okładziny ściennej

Pokryta okładziną stoneskin ściana wygląda na pokrytą tysiącami małych kamiennych płytek misterną mozaikę, a w rzeczywistości, dzięki segmentowej budowie dużych płytek, montaż kamiennej ściany jest szybki i łatwy. Okładzina kamienna stoneskin przeznaczona jest do montażu bezfugowego, przy czym przerwy dylatacyjne wypełnia się elastycznym kitem, by zapobiec dostawaniu się między kamienne elementy wody (zamarzając, mogłaby rozsadzić okładzinę ścienną). Układa się ją na klej do kamienia i w tydzień po montażu czyści bezkwasowym środkiem pielęgnującym do kamienia. Jeśli okładzina kamienna została ułożona jako elewacja budynku, trzeba ją zaimpregnować – stanie się wodoodporna, a naturalna kolorystyka kamienia na ścianie zostanie wyeksponowana.

Kamień naturalny we wnętrzach

Surowiec, z którego wykonywana jest okładzina ścienna stoneskin, pozwala montować ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Kamienne płytki mogą więc zostać zastosowane jako obudowa kominka w jadalni, wyjątkowo odporna i estetyczna okładzina ścienna w kuchni czy dekoracje kamienne na ścianach w salonie albo elewacja budynku.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież