Strona główna Remont Płytki podłogowe Płytki imitujące metal i beton we wnętrzach w stylu industrialnym

Płytki imitujące metal i beton we wnętrzach w stylu industrialnym

środa, 16 lutego 2011 17:23

Płytki gresowe Cerabati, fot. Cerabatifot. CérabatiIndustrialne aranżacje nie obejdą się bez takich materiałów jak beton i metal. W wielkomiejskich wnętrzach loftów coraz częściej pojawiają się betonowe blaty kuchenne oraz pokrycia ścian i podłóg wykonane z betonowych płyt. Ich montaż jest kłopotliwy i drogi w porównaniu z tradycyjnymi materiałami wnętrzarskimi. Niekiedy beton we wnętrzu trudno utrzymać w czystości. Na szczęście są doskonałe zastępniki: płytki imitujące beton i metal. Produkuje się je z gresu barwionego w masie. Jego gładka powierzchnia jest bardziej higieniczna niż powierzchnia płyt betonowych. Co prawda płytki gresowe, tak jak i beton, wymagają impregnacji, ale są o wiele łatwiejsze do utrzymania w czystości: odporność na plamy zapewnia im niewielka chłonność gresu. Do tego gresowe płytki podłogowe i ścienne są o wiele łatwiejsze w montaż i w ogólnym rozrachunku tańsze niż betonowe płyty.

Płytki imitujące metal

Gresowe płytki imitujące metal odtwarzają naturalny malunek wiekowej patyny na blaszanej powierzchni. Przetarcia, nieregularna barwa, rysy – wszystko to z chirurgiczną precyzją oddają nadruki na płytkach imitujących metal.

Płytki Marconi LoftPłytki z kolekcji Loft firmy Marconi

Wymiary: 59,6 x 29,7 cm, 59,6 cm x 14,8 cm
Kolory: brąz, srebro

Cena za największy rozmiar: 57 zł za m2

Płytki imitujące beton

Gresy imitujące beton z dużą dokładnością oddają naturalnie powstające na powierzchni zastygającego betonu wypukłości, chropowatości i przebarwienia. Oferta producentów płytek gresowych obejmuje szeroką gamę płytek, mozaik i listew, a nawet płytek ozdobnych z metalowymi i szklanymi wstawkami – wszystkie imitują beton.

Płytki Nowa Gala SignumPłytki z kolekcji Signum firmy Nowa Gala

Wymiary: 60 x 60 cm, 60 x 30 cm, 45 x 45 cm, 30 x 30 cm
Kolory: jasny beż, ciemny beż, brąz, szary, ciemny szary

Cena za największy rozmiar: 125 zł za m2

Płytki Cerabati Beton d'ArchiPłytki gresowe kolekcji Béton d’archi firmy Cérabati

Wymiary: płytki 60 x 30 cm, listwy 60 x 8 cm
Kolory: biały, szary, mokka, antracyt

Cena za największy rozmiar: 240 zł za m2

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież