Strona główna Urządzanie Dekorowanie okien Lambrekin i firany do salonu klasycznego - pomysł na eleganckie drapowanie zasłon

Lambrekin i firany do salonu klasycznego - pomysł na eleganckie drapowanie zasłon

środa, 09 marca 2011 15:03

Lambrekin i firany do salonu klasycznegoTam, gdzie wnętrza zdobią eleganckie lambrekiny, firany powinny być transparentne. Lepiej niech nie odciągają uwagi od ciekawego drapowania lambrekinu. Dobrze, by przy tym firany do salonu nowoczesnego, ale wzorującego się na stylu klasycznym oddawały ducha reprezentacyjnego wnętrza.

Drapowane firany

Dużą swobodę w kreowaniu dekoracji okiennej dają wnętrza nowoczesne. Firany do salonu klasycznego muszą jednak przede wszystkim subtelnie podkreślać elegancję wystroju najważniejszego pomieszczenia w domu i tworzyć dyskretne tło dla efektownych dekoracji okiennych, jakimi są lambrekiny. Sprawdza się tu tkaniny cienkie, lekkie i przejrzyste: muślin, organa, szyfon. Docierające do wnętrza domu przez transparentną tkaninę światło będzie się rozpraszać, tworząc optyczne złudzenie promieniejącego okna. Drapowanie firan do salonu z lambrekinem warto ograniczyć do wykorzystania najprostszych technik upinania tkanin, np. do upięcia na zakładkę. Mamy więc bazę: transparentne firany do salonu. Nowoczesne wnętrza stylizowane na styl klasyczny potrzebują do tego efektownej dekoracji, którą stworzą zasłony i lambrekiny.

Lambrekiny

Lambrekiny do salonu, wnętrza będącego wizytówką całego mieszkania, w którym podejmuje się gości, stanowią zazwyczaj główną dekorację pomieszczenia, nie są nią już, jak w większości mieszkań, firany do salonu. Aranżacje okienne w stylu klasycznym to ciemne, ciężkie tkaniny, grube chwosty i rozety. Ale wnętrza nowoczesne jedynie stylizowane na klasykę obejdą się bez ciemnej kolorystyki i nadmiaru zdobników. Wystarczy ciekawe upięcie lambrekinu z cieńszej niż zwykle tkaniny, do tego w jasnym, tak jak cała aranżacja salonu, kolorze. A więc lepiej na bok odłożyć welur i aksamit i poszukać pięknego atłasu lub jedwabiu naturalnego.

Klasyczne dekoracje okienne

W eleganckim wnętrzu do zaaranżowania były wysokie sufity. Dodatkowo podwyższono je, decydując się na montaż karnisza tuż pod linią sufitu. Górne upięcie lambrekinu zasłania ścianę powyżej wnęki okiennej. Powstało w ten sposób złudzenie optyczne wysokiego okna.

 Artykuły o podobnej tematyceKomentarze  

 
0 #1 Damian 2011-11-06 00:49
Bardzo ciekawy artykuł.
Dziękuję.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież