Strona główna Urządzanie Kuchnia i jadalnia Blaty kuchenne ze stali nierdzewnej - higieniczne i trwałe

Blaty kuchenne ze stali nierdzewnej - higieniczne i trwałe

piątek, 03 września 2010 12:10
Urządzanie - Kuchnia i jadalnia

Blaty ze stali nierdzewnejStalowe blaty robocze nadają kuchni industrialnego wyglądu, dobrze komponują się z nowoczesnymi, minimalistycznymi aranżacjami. Ich bezkonkurencyjność polega na tym, że są najłatwiejsze do utrzymania w czystości spośród wszystkich blatów. Z tej przyczyny montuje się je w większości restauracji. Dla osób uznających zachowanie higieny w kuchni za sprawę priorytetową, blat ze stali nierdzewnej to rozwiązanie obligatoryjne.

Odporne na wodę i wysoką temperaturę

Blaty ze stali nierdzewnej produkuje się z płyt pilśniowych lub wiórowych pokrytych trzymilimetrową blachą ze stali nierdzewnej. Dzięki temu blat nie zardzewieje ani nie zmieni właściwości użytkowych, nawet jeśli przez długi czas będzie zalegać na nim woda. Ponadto można ustawiać na nim rozgrzane naczynia. Odporna na wysoką temperaturę stal, poza rysami i wgnieceniami po upuszczeniu ciężkiego przedmiotu, praktycznie się nie niszczy i może służyć długie lata.

Higiena w kuchni

Największą zaletą stalowych blatów roboczych jest łatwość utrzymania w czystości. Brud nie wnika w ich powierzchnię, łatwo je umyć i odkazić, nawet silnymi detergentami i środkami odkamieniającymi. Niektórzy producenci oferują stalowe blaty zintegrowane z obudową pionowej ściany kuchennej, zabezpieczające przed wylewaniem się wody za szafkę, oraz blaty, w których powierzchni wytłoczony jest zlew, co pozwala uniknąć dostawania się brudu w trudne do domycia szczeliny.

Blaty ze stali polerowanej i matowej

Powszechnie dostępne blaty ze stali nierdzewnej mają dwa rodzaje tekstur do wyboru: polerowaną i matową. O ile powierzchnie polerowane pozwalają uzyskać niepowtarzalne efekty aranżacyjne, o tyle eksponowanie ich walorów estetycznych może okazać się bardziej kłopotliwe. By blat ze stali polerowanej wyglądał czysto, po każdym użyciu trzeba wycierać go do sucha – na gładkiej powierzchni krople wody tworzą widoczne z daleka zacieki. Dla osób narzekających na brak czasu lepszym rozwiązaniem będzie blat ze stali matowej.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież