Strona główna Urządzanie Kuchnia i jadalnia Kącik jadalniany w stylu eklektycznym - aranżacja w kolorach różowym, szarym i purpurowym

Kącik jadalniany w stylu eklektycznym - aranżacja w kolorach różowym, szarym i purpurowym

poniedziałek, 21 marca 2011 15:06

Jadalnia w stylu eklektycznymDo stworzenia unikalnego wnętrza nie potrzeba mebli od projektantów i dużych nakładów finansowych na architektów wnętrz. Wystarczą krzesła rodem z PRL, babciny kredens z witryną, kilka kolorowych pustaków, dodatki dostępne w każdym markecie wnętrzarskim i odrobina śmiałości w zestawianiu stylów i kolorów. Wnętrza eklektyczne nie muszą uwzględniać trendów w dziedzinie dizajnu wnętrz. Im bardziej nie pod linijkę i anty-designersko, tym lepszy efekt eklektycznej aranżacji. Mieszać style i konwencje czas zacząć!

Styl vintage - meble po renowacji i purpurowa ściana

Nadeszły czasy świetności kunsztownych antyków i zwykłych staroci, na które spogląda się z nostalgicznym rozrzewnieniem. Stary kredens z witryną i krzesła z lat osiemdziesiątych – meble w stylu vintage niegdyś leżące odłogiem na babcinym strychu – po renowacji zyskują nowego blasku. Po zeszlifowaniu starego lakieru i pomalowaniu szarą farbą, na tle purpurowej ściany tworzą ciekawe tło dla nowoczesnych dodatków w żywych kolorach.

Styl nowoczesny - luksfery i kolorowe dodatki

Najzwyklejsze dodatki, które można kupić w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz: prosta roleta mini i podkładki do siedzenia, jeśli dobierze się je w jaskrawych kolorach i umieści w nietypowym dla nich kontekście stylu vintage, staną się oryginalnym uzupełnieniem aranżacji. Z szarym kolorem mebli i purpurową ścianą najlepiej koresponduje krzykliwy odcień różu. Kolejną oryginalną ozdobą jadalni są pustaki szklane: niebieskie, żółte, czerwone i kremowe. Kolorowe luksfery wbudowane w ścianę nie tylko doświetlą zaciemniony kącik jadalniany – stworzą oryginalną, przypominającą witraż dekorację wnętrza. Wpadające do mieszkania przez kolorowe luksfery światło ożywia aranżację wielobarwnymi refleksami.

Styl rustykalny - drewniana podłoga z desek

Zbyt ekstrawagancko? Nie do końca. Przeciwwagę dla mebli w stylu vintage i nowoczesnych dekoracji stanowi drewniana podłoga z desek sosnowych. Sękata sosna wykończona poprzez olejowanie to tchnienie natury, wprowadza do aranżacji rustykalny styl przytulnego zakątka.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież