Strona główna Urządzanie Przedpokój Wzorzyste dywany do przedpokoju i salonu - sposób na eklektyczną aranżację

Wzorzyste dywany do przedpokoju i salonu - sposób na eklektyczną aranżację

środa, 27 kwietnia 2011 15:31

Eklektyczna aranżacja podłogi w przedpokoju i saloniefot. HouseToHomeZestawianie dywanów, chodników i mat – koniecznie w różnych kolorach, z innymi wzorami – to sposób na wykreowanie aranżacji w stylu eklektycznym. Pozornie niekorespondujące ze sobą kolory, wzory i style mogą tworzyć bardzo ciekawe połączenia. Wystarczy tylko wiedzieć, jak łączyć i rozmieszczać desenie oraz jak dobierać tekstury, a przemienienie zwykłego przedpokoju i salonu w eklektyczne wnętrze z dekadencką duszą będzie bułką z masłem.

Praktyczne dywany do przedpokoju

Rozmieszczenie kilku wzorzystych dywanów pozwala wydzielić w dużym pomieszczeniu strefy użytkowe. Na przykład tam, gdzie jest największy ruch, czyli wzdłuż przedpokoju, można ułożyć chodnik. Dobrze, gdy ma ciemny kolor lub pokryty jest dużymi wzorami, np. motywami kwiatowymi – nieuniknione w przedpokoju zabrudzenia będą mniej widoczne.

Dywany do salonu - układanie warstwowe

Widoczne z przedpokoju wnętrze salonu nawiązuje do kwiecistego chodnika deseniami kwiatowymi na kolorowym dywaniku w centrum podłogi oraz motywami liści na poduszce. Oryginalny efekt osiągnięto, układając dywany warstwowo. W tym wypadku środek salonu pełni rolę punktu centralnego aranżacji, a dywany poukładane warstwowo stanowią dekorację na kształt patchworku.

Inne popularne techniki

Wąski chodnik o jednolitej barwie ułożyć można na większym dywanie pokrytym geometrycznymi wzorami. Albo w dużym salonie porozkładać wiele małych dywanów w takie same desenie, które różnią się kolorem, lub na odwrót: dywany w tym samym kolorze, różniące się deseniami. Jednolite wykładziny pokrywające całą podłogę także mogą stać się modnym wykończeniem. Wystarczy poukładać na nich kilka małych, cienkich dywaników w rozmaitych kształtach. W tej kombinacji pełnić będą rolę trójwymiarowych deseni wykładziny.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież