Strona główna Urządzanie Salon Sielskość miejska, czyli najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz

Sielskość miejska, czyli najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz

czwartek, 29 listopada 2012 00:00

Chaty wiejskie i ich wysStolik EGOtrój do niedawna kojarzony był jedynie z urlopem poza miastem, z dzieciństwem u dziadków na wsi, wystrojem polskich restauracji, itd. Od jakiegoś czasu elementy stylu stricte wiejskiego zaczęły przenikać do miast i natychmiast zrobiły furorę wśród designerów i dekoratorów wnętrz. Wprowadziły one bowiem duży ładunek swego rodzaju pierwotnego domowego ciepła i stanowiły ukłon wobec ludowości.

Styl wiejski  charakteryzuje się bliskością natury. Dominować więc tu będą drewniane elementy, pastelowe barwy, naturalne sploty tkanin, ręczne ściegi, subtelne wzory. Wszystko to ma na celu wprowadzić do wnętrza spokój i harmonię. W zaplanowanym chaosie odnowionych staroci panuje jednak całkowity ład i porządek, a nowoczesne dodatki decydują o ostatecznym wyrazie wnętrza i wprowadzają wygodną miejskość do sielskich miejskich arkadii.

Właśnie takie rozwiązanie zastosowali w jednym z najnowszych projektów designerzy firmy Wajnert, gdy projektowali wykończenie stolika z serii mebli EGO. Postawiono tutaj na modny w ostatnim czasie eklektyzm formy – nadano bryle nowoczesny kształt, wykańczając ją tkaniną, przypominającą szydełkową serwetę. Stolik posiada szklany blat, który nadaje elegancji i ciekawie łączy się z rustykalnym wzornictwem. Można również wybrać wykończenie nóg – drewniane, przybliżające stolik do wnętrza o bardziej naturalnej aranżacji, gdzie dominuje drewno, lub metalowe, które postawią wtedy stolik EGO jako jeden z rustykalnych dodatków ocieplających wnętrze na tle nowoczesnego wystroju. Sama bryła przybrała uniwersalny, klasyczny kształt, więc wpasuje się w każde wnętrze.

Koronka ma wielkie znaczenie na meblu tak klasycznym i dającym wiele możliwości wyboru i zastosowań w zależności od indywidualnych potrzeb. Stolik obleczony w taką szatę, nawet, gdy stanowi jedyny rustykalny element wystroju, wprowadza tam prostotę, przytulność i dążenie w kierunku natury. Dzięki temu w oryginalny sposób ocieplone może zostać nawet najbardziej nowoczesne mieszkanie. Ponadto walory estetyczne stolika Stolik EGOEGO przywołują wspomnienia babcinych szydełkowych prac. Dzięki takiej drobnostce możemy lepiej wypocząć po pracy, układając się w wygodnie na kanapie przy ulubionej herbacie, wspominając sielskie czasy. Od teraz tę sielskość możemy mieć na co dzień we własnym mieszkaniu.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież